Piknik na Zdrowie 2012

StartTak byłoPiknik na Zdrowie 2012Piknik na Zdrowie 2012
Rozwiń
pikniknazdrowie_logo.jpg

Ponad pięćdziesiąt stoisk, kilka tysięcy wykonanych badań i kilkaset udzielonych porad, konkursy, zdrowe jedzenie i mnóstwo dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać VII Piknik na Zdrowie. Impreza, zorganizowana przez Gdański Uniwersytet Medyczny, odbyła się 2 czerwca w Parku Zielonym.

Chętni mogli wykonać m.in. bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauczyć się samobadania piersi i zasad udzielania pierwszej pomocy, dowiedzieć się jak rzucić palenie czy nauczyć się szycia chirurgicznego. Nie zabrakło też cieszących się co roku dużym powodzeniem pokazów ratownictwa medycznego oraz wspólnego ćwiczenia jogi. Prawdziwym hitem Pikniku okazało się mecrumek corbasi, czyli zupa soczewicowa przygotowana przez YellowCatering oraz makaron dietetyczny.

Gośćmi specjalnymi byli członkowie Stowarzyszenia Motocyklowego “LOTOR”. Zaprezentowali swoje błyszczące maszyny i opowiedzieli jak bezpiecznie poruszać się motorem po drogach. Chętni mogli przejechać się motorem. Odważnych nie brakowało.

Jak dojechać?

Zobacz kampus