Piknik na Zdrowie 2008

StartTak byłoPiknik na Zdrowie 2008Piknik na Zdrowie 2008
Rozwiń
pikniknazdrowie_logo.jpg

Kilka tysięcy osób bawiło się w sobotę (7 czerwca 2008) podczas III Pikniku na Zdrowie, imprezy zorganizowanej przez Akademię Medycznej W Gdańsku. Chętni mogli zbadać między innymi poziom cholesterolu i cukru we krwi, sprawdzić czy mają prawidłowe ciśnienie oraz zobaczyć jak wygląda przygotowanie maści.

Panie mogły nauczyć się badać piersi i dowiedzieć się jak się ustrzec przed rakiem trzonu macicy. Nie zabrakło też porad dentystycznych. W tym roku badani byli zarówno dorośli jak i najmłodsi uczestnicy Pikniku. Po badaniu dorośli mogli przekąsić marchewkę i jabłko, a dzieci dostawały dyplomy i szczoteczki do mycia zębów. Alergolodzy natomiast przeprowadzali spirometrię. W sumie przebadali 400 osób. Palacze mieli okazję rzucić nałóg, wrzucając paczki papierosów do specjalnej urny.Chętnych nie brakowało.

Prawdziwym hitem Pikniku okazało się stoisko fizjoterapii. Do badania na podoskopie ustawiały się bardzo długie kolejki. Dużym powodzeniem cieszyły się także prezentacje przygotowane przez pediatrów oraz studentów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów IFMSA Oddział Gdańsk. Ci ostatni próbowali oswoić najmłodszych uczestników imprezy z białym fartuchem. Badając przyniesione przez dzieci misie przekonywali najmłodszych, że wizyta u lekarza nie jest niczym strasznym. Specjalnie dla piknikowych gości wystąpili tancerze z TangoClub’u i SalsaClub’u. Chętni mogli zapoznać się z podstawowymi krokami tanecznymi i zatańczyć z nauczycielami na scenie.

Do wspólnego aerobiku zaprosili uczestników Pikniku studentki i studenci AMG trenujący na co dzień w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Zaprezentowali także elementy karate.

W trakcie Pikniku studenci Akademii Medycznej w Gdańsku zlicytowali prace przygotowane przez swoich kolegów i małych pacjentów z Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci. Zebrali ponad 300 zł. – Zebraną kwotę podzieliliśmy na pół, ponieważ mamy dwie kliniki dziecięce – tłumaczy Arkadiusz Opara, zastępca przewodniczącego Uczelnianego Samorządu Studenckiego. – Każdej z nich zastrzyk nawet tak małej gotówki się przyda.

Na zakończenie festynu zagrał zespół Etna. Jak zwykle przyciągnął tłumy spragnionych zabawy fanów.

*Program Pikniku na Zdrowie 2008* (1,69 MB)

Jak dojechać?

Zobacz kampus